Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 kwietnia 2020

 NIEDZIELA PALMOWA

  1. Ponieważ nadal obowiązują ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń religijnych do 5 osób, nie będziemy mogli przeżywać obchodów Wielkiego Tygodnia w sposób, do którego przywykliśmy. Chcielibyśmy jednak zapewnić naszym parafianom możliwość jak najlepszego przygotowania się do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego okazja do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. będzie od poniedziałku do środy na wszystkich Mszach św. i po nich, jak długo będą chętni do spowiedzi. Po południu spowiedź rozpoczynamy od g. 17.00. Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę okazja do spowiedzi z możliwością przyjęcia Komunii św. od g. 9.00 do 18.00.
  2. Liturgia Triduum Paschalnego:

– Wielki Czwartek g. 19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”

– Wielki Piątek g. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej, następnie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim

– Wielka Sobota g. 21.00 – Wigilia Paschalna zakończona adoracją Najświętszego Sakramentu zamiast procesji.

  1. W Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Jeśli zajdzie potrzeba, będziemy sprawować Msze św. równocześnie w kościele i w sali widowiskowej pod kościołem.
  2. Mimo trudnego czasu, jaki obecnie przeżywamy, nie chcemy rezygnować ze świątecznej dekoracji kościoła. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na inne bieżące potrzeby parafii oraz stypendia mszalne można wpłacać na konto bankowe nr 75102034080000440201403880.
  3. W kiosku i w kancelarii parafialnej są do nabycia świece wielkanocne Caritas oraz czekoladowe baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej.

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

KWIECIEŃ 2020

O szybkie powstrzymanie pandemii koronawirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i światło Ducha Świętego dla personelu medycznego.