Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 maja 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Od 4 maja w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześnie 90 osób. W przyszłą niedzielę, 9 maja, na Mszach św. o g. 10.30 i 13.30 będziemy przeżywać I Komunię dzieci. Bardzo prosimy, aby osoby nie zainteresowane bezpośrednio uroczystością wybrały inną godzinę Mszy św. i umożliwiły obecność w kościele rodzinom dzieci. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
  2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele i święta o g. 17.30.
  3. Jutro, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w środę, 5 maja, na nabożeństwo majowe ok. 18.30 i spotkanie formacyjne.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek:

– w czwartek o g. 18.00 – Msza św. o świętość kapłanów i nowe powołania.

– w piątek rano księża udadzą się do chorych. Okazja do spowiedzi będzie na wszystkich Mszach św. Dzieci odprawiające nabożeństwo Pierwszych Piątków miesiąca zapraszamy wyjątkowo na g. 17.00.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowe czasopismo dla młodszych dzieci „Staś” oraz miesięczniki „Różaniec”. Są też ciekawe propozycje książkowe dla dzieci: „Biblia Młodych” opowiedziana przez ks. bpa Antoniego Długosza oraz opowieści eucharystyczne zatytułowane „Pójdźmy za Jezusem”. W związku z ogłoszeniem daty beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego (12 września) zachęcamy do zainteresowania publikacjami poświęconymi Prymasowi Tysiąclecia, dostępnymi w kiosku parafialnym.

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

MAJ 2021

W intencji dzieci przyjmujących I Komunię św. i młodzieży przyjmującej Sakrament Bierzmowania oraz ich rodzin.