Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 października 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele – o g. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30. Dzisiaj w g. 10.00 – 12.00 można zwiedzać Muzeum AK Okręgu Wileńskiego znajdujące się nad zakrystią naszego kościoła.
  2. W sobotę, 7 października, o g. 11.00 – spotkanie rodziców i dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św.
  3. Spotkania grup parafialnych:

– wtorek (zamiast środy), g. 19.00 – wspólnota modlitewno-formacyjna dorosłych (tematem rozważań w tym roku będzie: „Szkoła życia we wspólnocie”)

– piątek, g. 19.00 – młodzież

– sobota, g. 11.00 – ministranci i kandydaci

  1. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia codziennie o g. 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Przypominamy, że w tym roku adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek będzie trwać od g. 8.00 do g. 21.00.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

– w czwartek o g. 18.00 Msza św. o świętość kapłanów i nowe powołania.

– w piątek rano księża udadzą się do chorych. Okazja do spowiedzi będzie na wszystkich Mszach św. i od g. 16.00. O g. 16.30 Msza św. dla dzieci.

– w sobotę po Mszy św. z g. 7.30 – nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

  1. W niedzielę, 8 października, po wszystkich Mszach św., wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzą kwartalną zbiórkę ofiar pieniężnych dla potrzebujących rodzin mieszkających w Syrii. Dzięki naszej regularnej pomocy dwie rodziny mają zapewnione codzienne, podstawowe wyżywienie.
  2. W przyszłą niedzielę ojcowie Oblaci z Grotnik będą głosić słowo Boże na wszystkich Mszach św. i rozprowadzać kalendarze na przyszły rok.
  3. Z okazji 40-lecia parafii zapraszamy na pielgrzymkę śladami Bożego Miłosierdzia (św. Faustyna, św. Jan Paweł II) do Krakowa-Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dn. 13 – 15 października. Wyjazd w piątek o g. 6.30, powrót w niedzielę przed g. 20.00. Koszt – 700 zł. Więcej szczegółów u ks. Jacka i na ulotkach. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  4. Uniwersytet Trzeciego Wieku Fundacji Zespołu naszych Szkół im. Jana Pawła II w dwunastym roku swojej działalności zaprasza do udziału w ciekawych wykładach i spotkaniach. Uroczyste rozpoczęcie Roku Akademickiego 2023/2024 odbędzie się 10 października 2023 r. we wtorek: godz. 16.00 Msza św., godz. 17.00 wykład inauguracyjny w Sali widowiskowej. Zapisy od 3.10. we wtorki i czwartki od 15.00 do  16.00 w Sekretariacie w Małej Sali Konferencyjnej pod prezbiterium naszego kościoła. Szczegółowy program zajęć znajduje się: w kruchcie Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego na tablicy Fundacji, na drzwiach sali widowiskowej Szkół, w Ośrodku Sportowym Szkół, przy kancelarii parafialnej, na stronie WWW.utw.katolik.edu.pl
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym: „Niedziela”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Różaniec”, dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości!”, oraz dla dzieci „Staś” i „Anioł Stróż”.

INTENCJA MODLITWY ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

PAŹDZIERNIK 2023

O sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny na czas wyborów..