Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 marca 2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o g. 16.30 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży i dorosłych; Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.15.
 2. Rekolekcje wielkopostne, które dzisiaj rozpoczynamy, potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach. Od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o g. 9.00, 18.00 i 19.30, o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do g. 17.30.
 3. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o g. 18.00 będziemy się modlić o świętość kapłanów i nowe powołania.
 4. Spotkania grup parafialnych w bieżącym tygodniu:

– piątek, g. 17.00 – Bielanki

– piątek, g. 19.00 – młodzież

– sobota, g. 11.00 – ministranci

 1. Dzisiaj wolontariusze parafialnego Zespołu Caritas im. św. Brata Alberta Chmielowskiego prowadzą zbiórkę ofiar pieniężnych na przygotowanie Wielkanocnych paczek świątecznych dla podopiecznych rodzin z dziećmi  i osób samotnych z naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 10.30 będziemy gościć Siostry Antonianki, które podzielą się z nami refleksją na temat ochrony życia poczętego.
 3. Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na program poetycko-muzyczny „JESTEŚ PIĘKNE — MÓWIĘ ŻYCIU”, przygotowany z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, 8 marca 2024 roku o godz. 13.30 do Sali Widowiskowej.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym kiosku parafialnym.

 

25 lutego 2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o g. 16.30 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej – dla młodzieży i dorosłych; Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.15. Dzisiaj można złożyć do puszki ofiarę na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

– w piątek rano księża udadzą się do chorych. Okazja do spowiedzi będzie na wszystkich Mszach św. i od g. 16.00. O g. 16.30 Msza św. dla dzieci. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 a po niej na Drogę Krzyżową.

– w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. z g. 7.30.

 1. W niedzielę 3 marca wolontariusze parafialnego Zespołu Caritas im. św. Brata Alberta Chmielowskiego przeprowadzą zbiórkę ofiar pieniężnych na przygotowanie Wielkanocnych paczek świątecznych dla podopiecznych rodzin z dziećmi  i osób samotnych z naszej parafii.
 2. Spotkania grup parafialnych w bieżącym tygodniu:

– poniedziałek po Mszy wieczornej – spotkanie biblijne

– wtorek, g. 19.00 – wspólnota modlitewno-formacyjna dorosłych

– piątek, g. 17.00 – Bielanki

– piątek, g. 19.00 – młodzież

 1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 3 marca, pod przewodnictwem o. Krzysztofa Trocińskiego, oblata z Grotnik.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym kiosku parafialnym.

 INTENCJA MODLITWY ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

MARZEC 2024

O sprawiedliwy pokój dla Ukrainy oraz o umocnienie w wierności Bogu dla wierzących i powrót do Boga dla tych, którzy się od wiary oddalili.