Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 listopada 2020

I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  2. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na roraty o g. 6.30. W związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Przez udział w roratach pragniemy pod przewodnictwem Matki Najświętszej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku musimy dostosować się do ograniczeń spowodowanych pandemią. W naszym kościele może przebywać jednocześnie do 90 osób. Prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu i dezynfekcję rąk. W najbliższą sobotę zapraszamy na roraty kandydatów do Bierzmowania.
  3. Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II, sprawowana 2-go dnia miesiąca o g. 21.37, pozostaje czasowo zawieszona.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

– w czwartek Msza św. w int. o świętość kapłanów i nowe powołania będzie sprawowana o g. 18.00.

– w piątek rano księża udadzą się do chorych. Okazja do spowiedzi będzie na wszystkich Mszach św. i od g. 16.00. O g. 16.30 Msza św. dla dzieci.

– w sobotę po Mszy św. z g. 7.30 – nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

  1. W związku z sytuacją spowodowaną pandemią dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedziele na Mszę św. o g. 16.00.
  2. W kiosku parafialnym można już nabyć opłatki wigilijne. Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie będziemy roznosić opłatków do domów parafian. Warto więc zainteresować się, czy sąsiedzi z klatki lub inni znajomi, którzy rzadko wychodzą z domu, mają możliwość zaopatrzenia się w opłatek. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  3. W kiosku parafialnym można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie: małe – 7 zł, duże – 13 zł.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym.
  5. Z żalem informujemy, że zmarła s. Julita ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana jutro o g. 13.00 w naszym kościele, następnie ciało Zmarłej zostanie przewiezione na cmentarz przy ul. Szczecińskiej i złożone w grobie należącym do Zgromadzenia. Wieczny odpoczynek…

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

LISTOPAD 2020

O pokój, zgodę i wzajemny szacunek w naszej Ojczyźnie.