Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 lutego 2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj o g. 17.30 nieszpory.
  2. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Zbiórka odbędzie się w dn. 24 lutego od. g. 10.00 do 25 lutego g. 15.00. Sprzęt będzie składowany w wiacie za plebanią.
  3. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00, o 16.30 dla dzieci i o 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie tylko powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, ale i ograniczenie ilościowe spożywanych pokarmów, które dotyczy osób w wieku od 18 do 60 lat.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o g. 16.30

– Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek po Mszy św. wieczornej.

– Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

  1. Wspólnota młodych Mam z dziećmi Macierzanki zaprasza 28 lutego o godzinie 12:00 na spotkanie „Nowa rzeczywistość – jak odnaleźć się po porodzie”, które poprowadzi położna Patrycja Stach. Rozpoczniemy półgodzinną adoracją w kaplicy św. Faustyny, a na rozmowę przejdziemy do sali muzycznej. Więcej informacji na stronie www.macierzanki.pl
  2. W przyszłą sobotę, 29 lutego, o g. 11.00 w sali pod kościołem odbędzie się projekcja filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Zapraszamy.
  3. Od niedzieli 23 lutego 2020 roku trwa 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Po dzisiejszej Mszy św. i po wszystkich Mszach św. od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 w kruchcie kościoła  będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Podpis w księdze  – tylko nazwisko i imię  – jest zobowiązaniem do niepicia alkoholu w czasie Wielkiego Postu od Środy Popielcowej do Wielkiej Soboty to jest ok. półtora miesiąca w intencji uzależnionego. Osoby bliskiej lub innej potrzebującej naszego wsparcia.
  4. Rozpoczynamy próby chóru męskiego do „Męki Pańskiej według św. Marka”. Próby odbywać się będą w każdą środę od 26 lutego o g. 20.00 w salce muzycznej pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy panów do udziału w śpiewie Męki Pańskiej. Zapraszamy również chętnych do śpiewu w chórze parafialnym Próby odbywają się w środy o g. 19.00.
  5. Z naszej parafii będzie organizowany wyjazd autokarowy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w dn. 7. czerwca 2020. Zapisy w kiosku. Bedzie też możliwość dojechania z Łodzi do Warszawy specjalnym pociągiem.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym.

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

LUTY 2020

Aby chorzy, cierpiący i samotni zostali otoczeni życzliwą opieką.