Bielanki (formacja i schola)

Jesteśmy wspólnotą Bielanek. Pełna nazwa naszej wspólnoty to Dziewczęca Służba Maryjna. Jak możecie się domyślić z nazwy, jesteśmy grupą dziewczyn i dziewczynek, które naśladując Maryję, chcą coraz bardziej poznawać Boga, służąc mu z radością i miłością. Traktujemy siebie jak siostry i dobrze się razem bawimy.

Terminy i charakter spotkań

Schola i służba

Nasza służba polega na śpiewaniu podczas Mszy niedzielnej o godzinie 12:00, a często również czytaniu czytań, śpiewaniu psalmów lub noszeniu darów. W specjalne okazje, podczas procesji, niesiemy również procesyjne poduszki ze wstążkami. Naszymi strojami liturgicznymi są białe długie alby z obrazem Maryi oraz niebieskie pelerynki. Średni wiek dziewczyn to 4-14 lat.

Formacja

Oprócz niedziel spotykamy się również w tygodniu na naszych spotkaniach formacyjnych, na których chcemy pogłębiać naszą przyjaźń z Bogiem. Nie brakuje tam wspólnej zabawy, modlitwy i rozmowy. Zazwyczaj spotykamy się w czwartki około godziny 17:00. Średni wiek dziewczyn to 5-14 lat. Zdobywamy również kolejne stopnie formacyjne, które wiążą się z rozwojem i nowymi funkcjami we wspólnocie. Można je poznać po naszych kolorowych sznurkach przy albach. Każdy kolor oznacza inny stopień. Najwyższym jest złoty, czyli animatorka.

Ponadto

Oprócz niedzielnej służby i czwartkowych spotkań organizujemy rożne wyjścia np. na łyżwy, sanki, ściankę wspinaczkową, park linowy, śpiewanie ostatkowe, pizzę czy Noc Świętych oraz pomagamy w organizacji akcji charytatywnych. Bielanki są też dobrymi aktorkami! Czasem bierzemy udział w pantomimach ewangelizacyjnych na różnych wydarzeniach religijnych. Stworzyłyśmy nawet naszą własną, autorską pantomimę! W wakacje wyjeżdżamy razem na kolonie, które jeszcze potem długo wspominamy.

Jak do nas dołączyć?

Schola

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki w każdą niedzielę na próbę o godz. 10.30 w salce pod zakrystią (salka muzyczna) i do śpiewania z nami podczas Eucharystii o godz. 12.00.

Czy muszę umieć pięknie śpiewać? Przyjdź! A o resztę zadbają nasi muzycy Pani Ola i Pani Asia– obie Panie uczestniczyły w kursach dot. muzyki liturgicznej, są również mamami więc potrafią połączyć i dostosować wiedzę z praktyką co do mszy z udziałem dzieci. Dziewczyny uczestniczące w scholii nie są zobowiązane do uczestnictwa w czwartkowych spotkaniach formacyjnych oraz innych aktywnościach wspólnoty. Zapraszamy również dziewczyny, które na Mszy o 12.00 zamiast śpiewu wolą służyć czytaniem czytań czy niesieniem darów.

Formacja

Zapraszamy na czwartkowe spotkania, które odbywają się w naszej przytulnej bielankowej salce pod kościołem. Dziewczyny uczestniczące w formacji nie są zobowiązane do udziału w scholii niedzielnej. Szczegółowe informacje pod numerem 515171735.

Historia

Nasza wspólnota powstała w 2000 roku z inicjatywy s. Pauletty.

Patron

Najświętsza Maryja Panna

Opiekunowie

Opiekun duchowy: ks. proboszcz Marek Pluta

Opiekun wspólnoty: Natalia Bagniewska

Prowadzący scholę: Pani Asia Matuszewska i Pani Ola Szewczyk