Asysta parafialna

Celem działania grupy jest pomoc przy organizacji procesji parafialnych oraz reprezentowanie parafii na odpustach parafialnych w innych kościołach i podczas uroczystości diecezjalnych. Dodatkowo, asysta organizuje poczęstunek dla zaproszonych asyst w dniach odpustów parafialnych.

Terminy spotkań

Terminy spotkań to zazwyczaj dni, w których odbywają się procesje parafialne czyli: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Boże Ciało i zakończenie oktawy, odpust w Święto Miłosierdzia, odpust w Święto Matki Bożej Miłosierdzia.

Jak do nas dołączyć?

Do Asysty można dołączyć w dowolnym terminie, najlepiej w jednym z dni wymienionych, 20 minut przed Mszą Świętą. Asysta boryka się z brakiem odpowiedniej ilości osób ( zarówno kobiet jak i mężczyzn ). Bardzo serdecznie zapraszamy osoby chętne od 16 lat wzwyż.

Historia

Historia Asysty jest związana z historią Parafii oraz poszczególnych sztandarów i chorągwi, które są darami różnych grup i stanów.

Opiekun

Opiekunem Asysty jest Ksiądz Proboszcz, natomiast osoby odpowiedzialne są wyznaczane w zależności od możliwości i potrzeb. Osobą odpowiedzialną za całość Asysty jest Pani Bożenna Nowak.