Triduum w naszej parafii

Triduum Paschalne to najświętszy czas w ciągu całego roku liturgicznego. W tych dniach przeżywamy pamiątkę najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Program nabożeństw Triduum:

Wielki Czwartek

g. 19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

g. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

g. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota

g. 9.00 – 17.00 – święcenie pokarmów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego: na zewnątrz kościoła będzie ustawionych kilka stolików, abyśmy nie musieli gromadzić się w jednym miejscu; będzie też okazja do spowiedzi;

g. 21.00 – Wigilia Paschalna

Wielkanoc

Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.

Zapraszamy do adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie wystawionego w Ciemnicy od zakończenia Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Adoracja w Grobie – od zakończenia liturgii Wielkiego Piątku do Wigilii Paschalnej w sobotę. Prosimy o zapisywanie się na listę w kiosku parafialnym, aby zapewnić ciągłość obecności osób adorujących, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana od piątku codziennie o g. 15.00.

Transmisje online

Dla tych, którzy ze względów na epidemię nie będą mogli uczestniczyć we uroczystościach w kościele, przygotowaliśmy transmisję online:

Zachęcamy do wsparcia naszej parafii poprzez złożenie ofiary przelewem na konto. Szczegóły dostępne tutaj