Bp Marczak: to Sanktuarium mówi całemu miastu jak wielkie jest Miłosierdzie Boże

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w IV poniedziałek Wielkiego Postu wierni Archidiecezji Łódzkiej spotkali się na wspólnej modlitwie. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego jest kolejną świątynią na pielgrzymim szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Wzorem tradycji z Wiecznego Miasta, którą w naszej Archidiecezji zapoczątkował Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, wierni każdego dnia pielgrzymują do innej świątyni Łodzi, aby wraz ze swoim pasterzem modlić się w intencji miasta.

Na początku Mszy Św. Ksiądz Biskup Marczak przybliżył świątynię w której dziś spotykają się wierni Rzymu- Bazylikę Czterech Koronatów. Duchowny podkreślił, że „w łączności z Rzymskim Kościołem Stacyjnym  gromadzimy się w naszej łódzkiej stacji pielgrzymowania w parafii Miłosierdzia Bożego.”

„To Sanktuarium mówi całemu miastu jak wielkie jest Miłosierdzie Boże, a w dziele tym pomagają Siostry Matki Bożej Miłosierdzia”- podkreślił Ksiądz Biskup.

„Niech ta dzisiejsza stacja na drodze Wielkopostnej pielgrzymki w naszym mieście, wszystkim nam pozwoli otworzyć się na Bożą miłość i miłosierdzie”- dodał Bp Marczak.

Homilię wygłosił ks. Tomasz Falak- ojciec duchowny Archidiecezji Łódzkiej, który w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego głosi rekolekcje Wielkopostne. „Podczas naszych rekolekcji szukamy nowych przejawów Bożego Miłosierdzia i chcemy spojrzeć na Tego, który jest bogaty w miłosierdzie, aby przez to spojrzenie zmienić swoje życie i swoje postawy”- mówił rekolekcjonista.

Przed błogosławieństwem wierni zgromadzeni na Eucharystii odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby móc dostąpić łaski odpustu zupełnego.

Jutro Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym Łodzi będzie parafia św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym Wielkopostnym pielgrzymowaniu.

źródło:https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2021/03/bp-marczak-to-sanktuarium-mowi-calemu-miastu-jak-wielkie-jest-milosierdzie-boze