Ogłoszenia parafialne

21 kwietnia 2019

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w udekorowanie naszej świątyni oraz przygotowanie i właściwe przeżycie Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Do puszek będzie można złożyć ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Instytut Teologiczny Archidiecezji Łódzkiej, natomiast w przyszłą niedzielę – na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Sumie odpustowej o g. 13.30 będzie przewodniczył ks. Paweł Lisowski, proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Tego dnia przynosimy do kościoła owoce naszych wyrzeczeń w postaci skarbonki z jałmużną wielkopostną. Nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiana jest codziennie o g. 15.00.
  4. W dniach 27 i 28 kwietnia, w godz. od 10-tej do 20-tej, odbędzie się w naszej parafii “Akcja-Rejestracja” Fundacji DKMS, której celem jest m. in. pozyskiwanie, badanie i opieka nad potencjalnymi Dawcami krwiotwórczych komórek macierzystych oraz opieka nad Dawcami szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. To nic nie boli, trwa kilka minut, a może uratować komuś życie. Chętnych zapraszamy do sali pod kościołem. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Do akcji nadal potrzebni są wolontariusze, którzy będą rejestrować. Dane do zgłoszenia na tablicy ogłoszeń.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: “Niedziela”, “Idziemy”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się!”, oraz nowość – “Przewodnik Katolicki” w cenie 6 zł, z dodatkiem w postaci modlitewnika. Dla dzieci: “Ola i Jaś”, “Mały Gość Niedzielny”.

INTENCJA MODLITWY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

KWIECIEŃ 2019

W intencji IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, aby przyniósł odnowienie wiary i umocnienie miłości kościoła łódzkiego.