Ogłoszenia parafialne

10 grudnia 2017

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy ks. Łukasz Tarnawski – proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Zgierzu i Kierownik Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek – na roratach o g. 6.30 i o g. 18.00. Ks. Łukasza będziemy mogli wesprzeć w jego działaniach w najmłodszej parafii w archidiecezji łódzkiej składając ofiarę na tacę w poniedziałek i wtorek.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Do puszek można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 3. Dzisiaj o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe, wcześniej – o g. 16.30 – spotkanie Żywej Róży w sali pod kościołem.
 4. W czwartek o g. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. z okazji imienin ks. Tomasza.
 5. W III piątek miesiąca o g. 18.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o g. 21.00.
 6. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków wigilijnych. Opłatki, zaświadczenia i listy można pobrać w kancelarii.
 7. W kiosku są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe – 7 zł, duże we wszystkich kształtach – 13 zł. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 8. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem wieczoru. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00, ponieważ jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej. Na Pasterkę zapraszamy o północy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 9. W czasie ferii zimowych od 4 do 10 luty 2018r. organizowany jest dla dzieci i młodzieży wyjazd w góry na narty. Cena wyjazdu 700 zł. (w cenie zawarte są: przejazd, nocleg, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, zakup karnetu, ubezpieczenie i inne zimowe atrakcje). Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Jacka. Serdecznie zapraszamy.
 10. Chcemy pomóc w naszej parafii osobom chorym, ubogim, samotnym. Dlatego organizujemy szkolenie, które zostanie poprowadzone przez Caritas. Pragniemy aby nasza pomoc była skuteczna a jednocześnie udzielana w sposób mądry z uwzględnieniem czasu, którego potrzebujemy na życie prywatne czy rodzinne. Zainteresowanych taką posługą zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii i kancelarii.
 11. W dniach 16-18 lutego 2018 odbędą się u nas rekolekcje noszące nazwę: Kurs „Nowe Życie”. Są to rekolekcje ewangelizacyjne, które pozwalają nam doświadczyć miłości Pana Boga, tego, że Bóg jest blisko nas i jest naszym Ojcem. Kurs zaczyna się w piątek wieczorem mszą św. o godz. 18.00 a kończą się w niedzielę w południe. Aby uczestniczyć w rekolekcjach, trzeba dokonać zapisu. Cena kursu to 60 zł, które są przeznaczone na posiłki. Zapisu można dokonać w kiosku parafialnym przy wyjściu z kościoła.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Droga”, „Miłujcie się”.

 

INTENCJA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ,GRUDZIEŃ 2017:

W intencji rodziców oczekujących narodzin dziecka – o łaski potrzebne do wypełnienia zadań rodzicielskich, oraz w intencji małżeństw, które nie mogą doczekać się potomstwa, aby umiały odczytać i zrealizować wolę Bożą.