Wyjazd na ferie 2019

Ferie są czasem odpoczynku, ale także dobrą okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży pod kierownictwem Księdza Jacka w niedzielne popołudnie  dn. 17 lutego wyruszyła w Gorce na tygodniowe zimowiska.

Pogoda była wymarzona dla amatorów zimowych sportów, dlatego też  większość czasu spędzaliśmy na stoku w Lubomierzu, gdzie szusowaliśmy na nartach i snowboardzie. Prawie wszyscy z nas doskonalili swe umiejętności, więc po krótkiej rozgrzewce udaliśmy się od razu na długą trasę narciarską.  Tylko kilka osób stawiało swe pierwsze kroki na nartach. Jednak już po pierwszej godzinie jazdy z instruktorem wszyscy z zadowoleniem zjeżdżali ze stoku.

W Kluszkowcach po wjeździe kolejką krzesełkową na szczyt góry każdy mógł wybrać trasę narciarską o odpowiednim dla siebie stopniu trudności. Najdłuższa miała ok. dwóch  kilometrów, ale i na nią znaleźli się odważni amatorzy.

Wśród górskich atrakcji nie zabrakło także wspólnego kuligu, kiełbasek z ogniska, bitwy na śnieżki. Każdy poranek rozpoczynaliśmy modlitwą, a wieczorem dziękowaliśmy Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty dzień.

W piątek wieczorem udaliśmy się na baseny termalne w Szaflarach, gdzie czekał na nas urozmaicony program relaksu wodnego. Mimo że pogoda na zewnątrz była tego dnia mroźna, niektórzy z zadowoleniem spędzali czas w basenach, które znajdowały się na dworze inni korzystali z jacuzzi oraz basenów wewnętrznych wyposażonych w wiele atrakcji.

Niestety tydzień szybko minął i trzeba było udać się w drogę powrotną do domu. Na parkingu przy naszym parafialnym kościele późnym wieczorem powitali nas stęsknieni rodzice. Wyjazd był krótki, ale emocjonujący. Znaleźliśmy czas na modlitwę, naukę nowych umiejętności oraz na miłą zabawę. Zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci wspólnie spędzony czas. Wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, które będą towarzyszyły oczekiwaniu na kolejny wspólny wyjazd

z19
« 1 z 20 »