Wyjazd w góry

Ferie są czasem odpoczynku, ale także dobrą okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży pod kierownictwem Księdza Jacka w niedzielne popołudnie  dn. 04 lutego wyruszyła w Gorce na tygodniowe zimowiska.

Pogoda była wymarzona dla amatorów zimowych sportów, dlatego też  większość czasu spędzaliśmy na stoku w Lubomierzu, gdzie szusowaliśmy na nartach i snowboardzie. Prawie wszyscy z nas doskonalili swe umiejętności, więc po krótkiej rozgrzewce udaliśmy się od razu na długą trasę narciarską.  Tylko kilka osób stawiało swe pierwsze kroki na nartach. Jednak już po pierwszej godzinie jazdy z instruktorem wszyscy z zadowoleniem zjeżdżali ze stoku.

W Szczawnicy po wjeździe kolejką krzesełkową na szczyt góry każdy mógł wybrać trasę narciarską o odpowiednim dla siebie stopniu trudności. Najdłuższa miała dwa kilometry, ale i na nią znaleźli się odważni amatorzy.

Jako mały przerywnik od zimowych sportów w środę rano udaliśmy się do Aquaparku w Chochołowie, gdzie czekał na nas urozmaicony program relaksu wodnego. Mimo że pogoda tego dnia była mroźna, niektórzy z zadowoleniem wychodzili na zewnątrz do termalnych basenów. Inni korzystali jacuzzi oraz basenów wewnętrznych wyposażonych w wiele atrakcji. W południe  odprawiliśmy Mszę Św. na Krzeptówkach jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za wszelkie dobro i udaliśmy się na Krupówki aby tam spędzić czas wolny oraz wzmocnić swoje siły. Na zakończenie dnia każdy mógł zmierzyć się z największym w Polsce i na świecie labiryntem śnieżnym oraz zwiedzić lodowy zamek.

Niestety tydzień szybko minął i trzeba było udać się w drogę powrotną do domu. Na parkingu przy naszym parafialnym kościele późnym wieczorem powitali nas stęsknieni rodzice. Wyjazd był krótki, ale emocjonujący. Znaleźliśmy czas na modlitwę, naukę nowych umiejętności oraz na miłą zabawę. Zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci wspólnie spędzony czas. Wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, które będą towarzyszyły oczekiwaniu na kolejny wspólny wyjazd

IMG 4003
Aperture: 1.8Camera: iPhone 7Iso: 20Orientation: 1
« 1 z 33 »